Daniel Juncadella dostal otravu z potravin. V sobotu ráno už byl ale natolik fit, že se mohl vrátit do auta a naskočit do rozběhnutého víkendu. Jeho náhradník, Esteban Ocon, si tak bude muset na závodní debut počkat.
Esteban Ocon byl pro letošní sezonu jmenován do pozice náhradního a testovacího jezdce Mercedesu. S vozem Mercedes-AMG C 63 DTM jezdil poprvé v roce 2014 na testech ve Španělsku.
Francouz měl jet ve voze Juncadelly na Hockenheimringu. Jenže Španěl se stačil uzdravit natolik, aby byl schopný vrátit se do kokpitu. Ocon tak absolvoval pouze páteční trénink. V sobotním volném tréninku už ve voze seděl Juncadella.
"Jsem rád, že se už Danielovi daří lépe. Měl otravu z jídla, ale teď už je fit natolik, aby se zapojil do závodního víkendu na Hockenheimu," řekl šéf týmu Mercedes, Uli Fritz. "Zároveň chci poděkovat našemu náhradnímu a testovacímu pilotovi, Estebanu Oconovi. V prvním tréninku byl bez jakékoliv přípravy hozen do studené vody, ale dokázal Daniela dobře zastoupit."
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.