DMSB (Deutscher Motor Sport Bund) rozhodlo o tvrdých trestech pro Audi. Šéf Audi pro motorsport, Dr Wolfgang Ullrich, nesmí po zbývající závody sezony vstoupit do paddocku DTM. Timo Scheider, který dostal právě od Ullricha příkaz, aby sestřelil Mercedesy v závěru závodu na Red Bull Ringu, nesmí závodit o tomto víkendu v Moskvě.
Dále dostalo Audi vysokou pokutu - 200 000 EUR. Posledním trestem pro Audi je odebrání všech bodů, které značka o víkendu v Rakousku během druhého závodu vybojovala. Jedná se o citelných 62 bodů, které ingolstadtským budou v konečném účtování chybět.
Celá situace vznikla v závěru závodu na Red Bull Ringu, kdy Ullrich řekl do týmového rádia už pověstou větu "Schieb Ihn raus". Scheider poté zezadu narazil do Mercedesu Roberta Wickense, který trefil i kolegu Pascala Wehrleina. Oba Mercedesy byly ze závodu vyřazeny.
DMSB potvrdilo výsledky, které byly stále provizorní. Tyto výsledky už obsahují vyloučení Scheidera ze závodu. DMSB použije těchto 200 000 EUR od Audi na výchovu dětí a bezpečnostní projekty. Audi se vzdalo svého práva na odvolání se proti rozsudku.
Všechny zúčastněné strany se vzdaly svého práva proti rozsudku se odvolat. Audi už k věci vydalo i oficiální prohlášení: "Audi AG respektuje rozsudek sportovního soudu. V zájmu sportu a dobra DTM bylo pro Audi důležité, že je záležitost před dalším závodem DTM v Moskvě uzavřená a opět bude ve středu dění sport na závodní dráze.
Spotovní šéf Audi, Wolfgang Ullrich, se už bezprostředně po závodu ve Spielbergu Mercedes-Benzu a fanouškům DTM omluvil. Pro Audi je tím případ uzavřen. Audi doufá, že před nadcházejícím závodem v Moskvě je sport na závodní trati opět středobodem dění a fanoušci uvidí napínavý závod."
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.