Ekström vykročil za titulem s jistotou

Ekström, Mattias
Ekström, Mattias, foto: www.auto-news.cz
Daniel Šupa 5. září 2004 10:42
Sdílej:

Švédský pilot Audi si zajistil nejlepší pozici na startu dnešního odpoledního závodu.

Mattias Ekström zajel 4,307 kilometru dlouhý holandský okruh nejrychleji v rozhodujícím včerejším SuperPole. Druhý a třetí čas patřil pilotům Mercedesu Paffettovi a obhájci titulu Schneiderovi. Paffett ztrácí na vedoucího muže průběžného pořadí 11 bodů. Další z adeptů na letošní titul, domácí Albers, znalostí Zandvoortu nevyužil, když získal až 7. startovní pozici. Audi opět potvrdilo vyrovnanost svých špičkových jezdců, v Top10 jsou kromě Ekströma ještě Tomczyk, Abt a Kristensen. Po třech jezdcích má Mercedes a Opel, jehož zástupci Reuter, Scheider a Fässler uzavírají první desítku. Foto: Auto News Network
Stalo se
Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.

Novinky ze světa EV
Xiaomi YU7

Xiaomi YU7 vypadá jako Ferrari, ujede přes 800 km a chce zničit "bestseller" Tesla Model Y

Čínská technologická značka Xiaomi oficiálně představila svůj druhý elektromobil – sportovní SUV YU7. S dojezdem přes 830 kilometrů, výkonem až 681 koní a vzhledem evokujícím Ferrari Purosangue má YU7 ambici stát se vážnou konkurencí Tesly Model Y – alespoň na domácím trhu.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Toyota RAV4 (2026): Chytřejší hybrid, až 100 km na elektřinu a technologie budoucnosti

Toyota odhalila šestou generaci svého úspěšného SUV RAV4. Vizuálně navazuje na dosavadní model, ale uvnitř přináší výrazné technologické novinky. Hybrid i plug-in hybrid slibují vyšší výkon, inteligentní využití energie podle trasy v navigaci a posun k softwarově definovanému vozu.

Novinky ze světa EV
Na mnichovském veletrhu IAA Mobility odhalí Kia svůj nejnovější model v segmentu elektromobilů.

Nová Kia EV5: Elektrické SUV s dojezdem až 720 km přijde v roce 2026

Korejská automobilka Kia rozšiřuje svou elektrickou flotilu. Na veletrhu IAA Mobility v Mnichově představí nový model EV5, který se v Evropě začne prodávat začátkem roku 2026. Elektromobil nabídne dojezd až 720 kilometrů a dva typy pohonu.