Poražený uchazeč o titul, Gary Paffett, lituje pokaženého startu ale také nehod, kterého ho připravily o body v průběhu šampionátu.
Gary Paffett vedl hodnocení mistrovství po 9 z celkových 10 závodů, až po tom poslední byl na čele někdo jiný. Brit zažil opravdu velmi emoční konec šampionátu, kdy mu titul proklouzl mezi prsty, i když za volantem svého vozu ze sebe vydal vše. Jezdec Mercedesu musel vypít kalich hořkosti až do dna.
"Nejhorší je, že jsem měl šanci získat titul, ale nepovedl se mi start. To mě stálo mistrovský titul. Jsem zklamaný sám ze sebe. Závod sice nebyl nejlepší, ale také nebyl špatný. Do cíle jsme dojeli jako druzí a auto se chovalo dobře," přemítá jezdec z Bromley.
A 31letý Gary pokračuje: "Start pochopitelně nebyl nic grandiozního, ztratili jsme díky němu hodně času. Jinak naše tempo v závodu bylo dobré, ale ne dostatečné na to, abychom získali titul."
Norbert Haug po závodu připoměl, že Gary o titul nepřišel až na Hockenheimu, ale že za to mohly závody na Norisringu a Zandvoortu: "Chyběly 4 body, které zůstaly na Norisringu a nebo Zandvoortu. To byly situace, které jsme nemohli ovlivnit." S tím souhlasí i jeho svěřenec: "Byly závody, kdy jsme byli schopni vyhrát, ale konkurenti nás o tuto možnost obrali. V těch závodech jsme ztratili titul. Nemohu to ale svádět na ostatní, vždyť ještě dnes jsem měl šanci."
Po závodu bylo zklamání na Paffettovi opravdu viditelné: "Momentálně bych nejraději všeho nechal! Ale ne, pochopitelně, že pojedu i příští rok."
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.