Paffett si hodně zapředjížděl

Paffett, Gary
Paffett, Gary, foto: www.auto-news.cz
iM2 6. května 2011 19:43
Sdílej:

Garymu Paffettovi se nepodařil start do sezony, jaký si přál. Brit nezvládl své kvalifikační kolo, když v něm vyjel z tratě. To znamenalo, že se na start úvodního závodu na německém Hockenheimu postavil až na poslední místo na startu. Poté se během závodu prokousával polem vzhůru.

"Po chybě v kvalifikaci jsem moc dobře věděl, že mě v neděli čeká velká výzva. Také jsem předpokládal, že bude velmi těžkým úkolem odvést si z Hockenheimu nějaké body," ohlíží se za úvodním víkendem DTM Paffett. Továrnímu jezdci Mercedesu se ale povedl start, ještě před první zatáčkou se dokázal dostat před 4 jezdce. Během celého závodu pokračoval ve stíhací jízdě, nakonec obsadil místo 6. "Je to fantastický výsledek. Podařilo se mi závod dokončit na šestém místě, i když jsem startoval až jako poslední. V nejlepší desítce nikdo neodstoupil, takže jsem si musel každé místo vybojovat." DTM pokračuje na holandském Zandvoortu. Gary by zde chtěl bojovat o vítězství: "Po takto silném výkonu je mým cílem pro druhý závod sezony jasně vítězství. Můj Mercedes C-Klasse je na to dostatečně dobrý, takže si věřím."
Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?

Ekonomika
Ilustrační fotografie

Porsche bude propouštět. Až 2.000 zaměstnancům hrozí ztráta zaměstnání

Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.

Testy aut
Cupra Terramar VZ e-HYBRID

CUPRA Terramar VZ e-HYBRID 200 kW – plug-in hybrid s duší chuligána – dává to smysl?

Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?