Značky chtějí omezit testování pro rok 2012

Scheider, Timo
Scheider, Timo, foto: dtm.de
iM2 5. února 2011 20:53
Sdílej:

Audi, Mercedes a BMW během několika měsíců začnou testovat pro rok 2012. Kdo by měl jak moc jezdit?

Kdo by chtěl vidět aktuální auta DTM od Audi a Mercedesu, má letos ještě poslední šanci. A4 a C-Klasse byly v minulých letech v Deutschen Tourenwagen Masters více méně beze změny. Nicméně již od příštího roku by mělo být vše jinak. V platnost totiž vstoupí nová pravidla. Auta pro rok 2012 jsou momentálně ve vývoji. BMW plánuje začátek testovacích jízd s jejich M3 na začátek května, Audi chce mít svoji R17 na trati v druhé polovině června a Mercedes by měl začít testovat ještě o něco později. Nicméně na léto a podzim jsou v plánu intenzivní vývojové práce na několika tratích. Vše by mělo probíhat podle určitých pravidel. Podle informací serveru motorsport-total.com měl promotér DTM, společnost ITR, na svém zasedání, které se konalo ve čtvrtek, zvážit předkládané návrhy. Zda-li však z tohoto prvního zasedání vyšly nějaké konkrétní cíle týkající se vývoje zatím samozřejmě není jasné. Předpoklady proto jsou více než jasné – všichni tři výrobci podporují koncept, který by měl zákázat neomezené testování, což by celou věc samozřejmě hodně prodražilo.
Stalo se
Testy aut
Hyundai Inster

Hyundai Inster - nejlepší elektromobil do města?

Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?

Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.