Podle Ekströma nás čeká vyrovnaná sezona

Ekström, Mattias
Ekström, Mattias, foto: dtm.de
iM2 25. března 2010 12:40
Sdílej:

Dvojnásobný šampión DTM, Mattias Ekström, předpokládá, že budou letošní souboje mezi jezdci ještě těsnější, než byly v loňském roce. Švéd si myslí, že vyrovnání startovního pole pomohou zmražená pravidla.

"Bude to velmi vyrovnané. Každý se pokusí z vozu vyždímat co nejvíc," říká Mattias. ITR, organizátor DTM, se rozhodlo zmrazit pravidla pro letošní sezonu, aby tak získalo více klidu na přípravu nových regulí platných od sezony 2011. "Čeká nás velmi zajímavá sezona. Rozdíly mezi vozy budou velmi malé," myslí si Ekström.

"Vyzvou bude, abychom z vozu dostali i tu poslední desetinku, která by mohla zůstat nevyužita. Jediným rozdílem ve srovnání s loňským roke budou pneumatiky," pokračuje jezdec Audi pro server touringcartimes.com.

Šampion z let 2005 a 2007 si myslí, že si to o vítězství v závodech rozdá až osm jezdců, jeho nevyjímaje: "Nebude to jednoduchý rok. Bude důležité, udržet se na předních příčkách po celou sezonu. Mezi Audi a Mercedesem to bude velmi těsné, mým cílem ale zůstává vítězství."

Stalo se
Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.

Testy aut
DS 7 PHEV 300 AWD Edition France

DS 7 PHEV 300 AWD Edition France – šmrncovní plug-in hybrid za zvýhodněnou cenu

Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?

Testy aut
Mercedes-Benz GLB

Test ojetiny: Mercedes-Benz GLB 250 4MATIC – prémiový všeuměl o více než třetinu levněji

Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.