Le Mans, 1. test: Předposlední závodní víkend, jak dopadne? Sebere Schneider Kristensenovi titul už ve Francii a nebo bude boj pokračovat i na Hockenheimringu? To jsou otázníky tohoto víkendu.
Během prvního testu, zde na 4.180 km dlouhém okruhu Bugatti, zajel nejrychlejší kolo Dán Tom Kristensen s vozem Audi A4 DTM. Kristensen tento okruh velmi dobře zná a má na něj jen ty nejhezčí vzpomínky. Však je zdejším králem vítězství 24 hodinových závodu, kterých má na svém účtě už sedm.
Jeho čas 1.32.624 potvrdil jeho první místo před druhým Berndem Schneiderem. jenž ztratil pouhých 0,171 sekundy. Thed Björk měl úžasný vstup do DTM. Švéd, jenž zaskakuje za zraněného Nicolase Kiesu v týmu Midland, skončil v první devadesátiminutovce hned za oběma kandidáty na titul. Björk, jenž odjel s vozem DTM pouhých 33 kol, zajel čas 1.32.852 a dokonce překonal svého krajana Mattiase Ekströma, který se umístil na čtvrté pozici.Foto: DTM media
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.