Zandvoort - 1. a 2. test; Po suverénním výkonu při posledním závodě by Audi rádo strhlo pozornost na sebe a favorita v boji o titul Toma Kristensena. Zatím to čtyřem kruhům vychází.
V prvním tréninku patřilo čelo výsledkové listinu dlouho triu Audi Kristensen, Ekström a Scheider, které ze čtvrté pozice kontroloval vítěz posledních dvou závodů Bruno Spengler s nejrychlejším Mercedesem. V závěru ale všechny překonal Tomczyk s Abtem. Prvních pět míst ranního testu pak patřilo Audi.
Problémy postihly Alexandrose Margaritise, který sledoval soupeře drtivou většinu hodinového času z boxů. „Už v prvním kole jsme měli potíže s řízením," vysvětlil jezdec stáje Persson. Také u Audi nastaly komplikace, když Stippler skončil v kačírku. Ve výborném světle se představil Nicolas Kiesa s dva roky starým Mercedesem týmu Midland, jemuž patřil osmý nejlepší čas.
Druhý trénink se rozběhl úplně jinak a čelo tabulky opanovaly Mercedesy. Jezdci se soustředili na hledání vyvážení vozu pro závod, přesto dokázal ve druhé části tréninku zajet Frentzen s Audi o tři desetiny vteřiny lepší čas, než byl dopolední čas Tomczykův.
Druhá a třetí pozice ale přesto nakonec patřily Mercedesu zásluhou Mückeho a Kanaďana Spenglera. Skutečně konzistentní výkony pak dnes podával lišák Schneider, vedoucí muž průběžného pořadí, jenž zajel v obou případech shodně třináctý nejlepší čas.
U Audi se potýkali velkou část druhého tréninku s následky dopolední anabáze Stipplera a díky poškození spodní části vozu měl Frank “ještě méně přilnavosti než obvykle“. Chyby ale dělali i mistři. Mika Häkkinen smyk ustál, mechanici ale raději ihned u jeho Mercedesu měnili díly podlahy. Spengler se také ocitl mimo dráhu a s notnou dávkou umu i štěstí nehavaroval, jeho vůz však zůstal bez poškození.
Foto: dtm.de
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?