Mercedes odvrátil další útok Audi

Green, Jamie
Green, Jamie, foto: dtm.de
Daniel Šupa 20. března 2006 23:12
Sdílej:

Brands Hatch, 1. den - Čtyřdenní test na britském okruhu zahájili dnes oba výrobci v chladných podmínkách. Času není mnoho, 1/4 posledního předsezonního testu je pryč a opět byl nejrychlejší Mercedes.

Vozy se v mnoha případech představily v nových barvách. Mercedes Bernda Schneidera je vyveden v rudé barvě Vodafone, bílo zelené Audi Heinze Haralda Frentzena zase sponzoruje Veltins.

V dopolední části zastavily trénink třikrát červené vlajky, své vozy poškodili Lauda, Schneider a la Rosa. Kraloval šampion 2004 Mattias Ekström s Audi A4. Odpoledne však jeho nejlepší čas v úplném závěru dne překonal Jamie Green.

Startovní pole je definitivní. Poslední sedačku u týmu Midland obsadil Belgičan Olivier Tielemans.

Foto: dtm.de

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.