Kaffer je spokojen, až na kvalifikace

Kaffer, Pierre
Kaffer, Pierre, foto: www.auto-news.cz
Daniel Šupa 2. prosince 2005 23:24
Sdílej:

Pierre Kaffer má za sebou debutovou sezonu v DTM a přestože oslnivého výsledku nedosáhl, je s vývojem sezony 2005 spokojen.

S rok starým Audi se od něj boj o vítězství nečekal, ale ve druhém závodě na německém Lausitzringu překvapil pátým místem. Na Norisringu přidal ještě bod za osmé místo a v hodnocení šampionátu skončil patnáctý z dvaceti.

"Se sezonou jsem spokojen a s týmem Joest se cítím skvěle. Zpočátku mi chyběly zkušenosti, ale můj týmový kolega byl skvělý, takže najít správnou stopu mi netrvalo tak dlouho," říká Pierre.

Německý pilot přišel do DTM z amerického šampionátu sportovních vozů ALMS. "Vozy DTM mají méně síly a menší přítlak, ale zvykl jsem si rychle."

"Přiznávám, že jsem měl problémy v kvalifikacích. V závodě jsem byl vždy rychlejší. Konkurence je velmi vyrovnaná, takže si nemůžete dovolit jedinou chybičku."

Foto: Auto News Network

Témata:
Stalo se
Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.

Novinky ze světa EV
Xiaomi YU7

Xiaomi YU7 vypadá jako Ferrari, ujede přes 800 km a chce zničit "bestseller" Tesla Model Y

Čínská technologická značka Xiaomi oficiálně představila svůj druhý elektromobil – sportovní SUV YU7. S dojezdem přes 830 kilometrů, výkonem až 681 koní a vzhledem evokujícím Ferrari Purosangue má YU7 ambici stát se vážnou konkurencí Tesly Model Y – alespoň na domácím trhu.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Toyota RAV4 (2026): Chytřejší hybrid, až 100 km na elektřinu a technologie budoucnosti

Toyota odhalila šestou generaci svého úspěšného SUV RAV4. Vizuálně navazuje na dosavadní model, ale uvnitř přináší výrazné technologické novinky. Hybrid i plug-in hybrid slibují vyšší výkon, inteligentní využití energie podle trasy v navigaci a posun k softwarově definovanému vozu.

Novinky ze světa EV
Na mnichovském veletrhu IAA Mobility odhalí Kia svůj nejnovější model v segmentu elektromobilů.

Nová Kia EV5: Elektrické SUV s dojezdem až 720 km přijde v roce 2026

Korejská automobilka Kia rozšiřuje svou elektrickou flotilu. Na veletrhu IAA Mobility v Mnichově představí nový model EV5, který se v Evropě začne prodávat začátkem roku 2026. Elektromobil nabídne dojezd až 720 kilometrů a dva typy pohonu.