Automobilka Ferrariu konečně poodhalila svůj připravovaný hybridní supersport, který na sebe v posledních dnech přitahoval ohromnou pozornost. Oficiálních informací o stroji totiž máme naprosté minimum, hned dvakrát už se ale podařilo silně maskovaný prototyp natočit během testovacích jízd v okolí Maranella.
O připravovaném hybridním modelu Ferrari se toho v posledních dnech napsalo mnoho, samotná automobilka však dlouho mlčela. Tedy až dosud. Na oficiálních profilech italského výrobce exkluzivních automobilů se totiž objevila ilustrace, která se snaží přitáhnout pozornost na zítřejší premiéru.
Název nového modelu sice zatím zůstává tajemstvím, i když na webu již kolují spekulace o kódovém označení F173, jak naznačil web Motor1. Z fotografií a videí maskovaného prototypu jsme se toho bohužel moc nedozvěděli ani o designu, nicméně to teď částečně mění alespoň ilustrace zadní části.
Ta poodhaluje hned čtveřici hranatých světel v zadní části, která mohou připomínat koncová světla Corvette C4. Kousek pod světly můžeme vidět naznačenou dvojici koncovek výfukového systému, které už jsme viděli i na testovacím prototypu. Naopak kousek nad světly je umístěn decentní integrovaný spoiler, který připomíná můstek spojující oba rohy karoserie.
Z hrubého náčrtu toho zatím bohužel více nevyčteme, přesto se zdá, že nové Ferrari se svým designem snaží působit výrazněji, než soudobé modely. Svou technikou a parametry na to však pravděpodobně bude mít plný nárok.
Jak totiž naznačují již dřívější spekulace, uprostřed vozu by měl být umístěn twin-turbo 3.9 litrový motor V8, který má spolupracovat rovnou se třemi elektromotory. Kombinovaný výkon této sestavy by se pak měl pohybovat okolo hranice rovných 1 000 koňských sil. Web Motor1 navíc naznačuje, že akceleraci z 0 na 100 km/h by nové hybridní Ferrari mohlo zvládnout dokonce za rovné 2 sekundy.
Více o designu a technických parametrech bychom se však mohli ještě dozvědět v příštích hodinách před premiérou, kdy se dá očekávat, že se automobilka pokusí přitáhnout ještě větší pozornost prostřednictvím svých sociálních sítí. Samotná premiéra se pak uskuteční již zítra, tedy ve středu 29.05.2019.
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.
Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.
Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.
Mercedes-Benz představil novou verzi elektrického CLA, který se považuje za nejchytřejší a nejefektivnější model značky. Tento elektromobil je očekávaným nástupcem v segmentu základních elektromobilů a má ambici stát se přímým konkurentem pro Tesla Model 3. Jaký dojem zanechává nový Mercedes CLA na první pohled? To se dozvíte v našem exkluzivním pohledu na tento model.
Před dvanácti lety Mercedes-Benz poprvé představil model CLA a zájem o něj nepolevuje. Nyní automobilka odhalila třetí generaci, která posouvá hranice technologie a designu na zcela novou úroveň.
Xiaomi začalo dodávat svůj elektrický sporťák SU7 Ultra prvním zákazníkům, ale místo oslav řeší nečekané problémy. Spekulanti okamžitě rozjeli přeprodej za vyšší ceny a zloději se zaměřili na luxusní zlaté logo, které mizí z vozů a končí v online aukcích.
Čas letí jako voda a od premiéry první verze GR Yarisu v Tokiu uběhlo v lednu už 5 let. Proto na počátku roku 2024 nastal čas představit první modernizaci, která měla za cíl odstranit neduhy a celkově vůz posunout ještě úroveň výš. Jak se to povedlo?
Čínská automobilka BYD pracuje na své expanzi v Německu a přivádí na trh kompaktní SUV Atto 2. Zároveň plánuje výrazné posílení své dealerské sítě ještě před koncem roku.
Lamborghini chystá revoluci – jeho první elektromobil bude zároveň nejsilnějším vozem v historii značky. Italská automobilka vsadí na špičkovou platformu koncernu VW Group, která slibuje extrémní výkon i luxusní technologie.