Již koncem minulého roku se na veřejnost dostaly informace, podle kterých měla Škoda představit na čínském trhu nové SUV, jehož záď by se měla po vzoru německých SUV jako BMW X6 či Mercedes-Benz GLC Coupe sportovně svažovat. Nyní fotky tohoto modelu poprvé unikly na internet a spolu s novými tvary prozradily i nové jméno: Škoda Kodiaq GT.
Čínský automobilový trh patří v současnosti k těm největším, čehož si je většina automobilek dobře vědoma a tak se zde snaží nabízet maximum svých produktů. To se týká i mladoboleslavské automobilky, která na čínském trhu nedávno představila nový model jménem Kamiq. Nedlouho po jeho premiéře se pak odhaluje další novinka.
Řeč je o sportovně střeženém modelu Kodiaq GT, které se od standardního SUV odlišuje splývavou zádí s výrazným spoilerem. Příchod takového modelu na čínský trh byl prozrazen již v koncem minulého roku, ovšem doteď jsme neměli žádné informace o jeho podobě. Ty však nyní přinesl web CarNewsChina, který přinesl kompletní fotogalerii prototypu.
Nový model se od ostatních mladoboleslavských automobilek celkem výrazně odlišuje. K nejvýraznějším prvkům patří splývavá střecha, která volně přechází do spoileru umístěného na pátých dveřích. K dalším typickým prvkům podobných SUV-kupé, které ani Škoda nevynechala, pak patří například ještě výrazné podběhy.
Kvůli svažující se střeše ne nový Kodiaq GT omezen pouze na pět cestujících a s přidáním zadní výklopné lavice se údajně ani nepočítá. Rozměry vozu by měly být podle zdroje následující 4634 / 1883 / 1649 mm. Rozvor náprav by pak měl být 2 791 mm.
O pohon Kodiaqu GT by se měl starat přeplňovaný 2.0 litrový benzínový čtyřválec, který má být dostupný ve dvou variantách o výkonu 186 koní až 220 koní.Motor bude spojen se sedmistupňovou DCT převodovkou, která může výkon kol posílat buď na přední nápravu (levnější modely), nebo obě nápravy (dražší modely).
Oficiální premiéra nového Kodiaqu by se měla uskutečnit během autosalonu Chengdu (Chengdu Auto Show), který se koná v září. Následně by se pak vůz měl dostat i na asijský trh, přičemž základní cena by se měla pohybovat okolo 220 000 yuanů, tedy cca 725 776 Kč. Zda se vůz dostane i na evropské trhy je zatím nejisté, ovšem příliš velké naděje si zatím neděláme.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.
Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.
Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.