Před 30 lety společnost BMW M poprvé rozšířila své modelové portfolio o vysoce výkonný kabriolet. BMW M3 Cabrio nabídlo začátkem léta 1988 fanouškům motorsportu možnost vychutnat si také fascinaci jízdy otevřeným sportovním vozem, který byl navržen pro každodenní využití, ovšem s prověřenými technologiemi závodních motorů a podvozku. Nejnovější interpretací tohoto konceptu je současný nástupce v podobě BMW M4 Cabrio. Úspěšnou tradici a exkluzivitu v koncentrované podobě pak nově vyjadřuje BMW M4 Cabrio 30 Jahre Edition.
Výroční model vznikne v omezeném počtu 300 kusů a vyjede vybaven paketem M Competition. Čtyřmístný kabriolet nadchne sportovním výkonem 331 kW/450 k, M sportovním výfukem, M adaptivním podvozkem se specifickým jízdním režimem SPORT, extrémně sportovním nastavením stabilizačního systému DSC s Aktivním M diferenciálem. Exkluzivitu exteriéru i interiéru propůjčuje speciálně navržený design a další prvky výbavy.
Jedinečná výbava, výrazný vzhled.
BMW M4 Cabrio 30 Jahre Edition je nabízeno ve dvou barvách karoserie. Modrý metalický lak Macao Blue odkazuje na debut vysoce sportovního kabrioletu před třiceti lety. Barva Mandarin II připomíná žlutou barvu Dakar Yellow, která byla k dispozici pro druhou generaci BMW M3 Cabrio.
Mezi standardní prvky výbavy této edice patří leskle černé rámečky masky chladiče BMW Individual, M žebrování na bocích, označení modelu a kovaná M kola z lehké slitiny Star-spoke. 20palcová kola v matně šedém provedení Orbit Grey jsou nabízena výhradně pro tento výroční model.
Interiér BMW M4 Cabrio 30 Jahre Edition charakterizuje kožené čalounění Merino, jehož barevné schéma odpovídá zvolené barvě karoserie. V kombinaci s modrým metalickým lakem Macao Blue lze vybírat ze dvou barevných kombinací, černá/modrá Fjord a černá/stříbrná Silverstone.
Mezi exkluzivní prvky výbavy se řadí také kontrastní prošívání opěrek hlavy, stejně jako M koberečky s lemováním v kontrastní barvě. Černé plochy interiéru se žlutým kontrastním prošíváním jsou nabízeny v kombinaci s barvou karoserie Mandarin II, zatímco karbonové ozdobné lišty interiéru jsou připraveny pro všechny verze výročního modelu.
Kromě toho prahové lišty a hlavové opěrky nesou nápis „30 Jahre Edition“. Plaketa umístěná na interiérové liště na straně spolujezdce se kromě nápisu „30 Jahre Edition“ vyznačuje číslem 1/300, odkazujícím na omezený počet vyrobených kusů.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.