Italská automobilka Ferrari dlouho a zatvrzele odmítala jakékoliv spekulace o výrobě vozu s karoserií SUV, ovšem nyní se karta zcela obrátila. S výrobou SUV už se napevno počítá a poslední otázkou zůstává, kolik kusů vyrobit.
O novém SUV se pro Bloomberg rozpovídal samotný výkonný ředitel automobilky, Sergio Marchionne. Podle jeho slov už je o výrobě SUV rozhodnuto a nyní jen zbývá zjistit, kolik vozů má být během následujících 30 měsíců vyrobeno. Kvůli zachování exkluzivity značky totiž půjde o limitovanou sérii.
O samotném vozu toho ale bohužel víme jen velmi málo a zřejmě se na tom nějakou chvíli nic nezmění. Sám Marchionne sice již několikrát něco naznačoval, ovšem více detailů bychom se mohli dozvědět až příští rok, kdy budou zveřejněny plány automobilky na nadcházejících pět let.
Co se ale týče již předem zmíněných náznaků, podle všeho by se mělo jednat o crossover ve stylu kupé s vyšší světlou výškou, jehož zadní pár dveří bude maskován do karoserie. Vůz by měl vzniknout na zcela nové lehké hliníkové platformě a pod jeho kapotou by se měl nalézat motor V8 nebo hybridní pohonný systém.
Kromě rozhovoru na téma Ferrari však Marchionne odpovídal i na otázky spojené s koncernem FCA a důrazně vyvracel spekulace o úmyslu prodat značku Jeep. Ta patří v celém koncernu k těm nejhodnotnějším a její odprodání by prý mohlo značně snížit atraktivitu celé skupiny FCA pro případné kupce.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.