Dalším zajímavým lákadlem automobilky Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu se pravděpodobně stane inovovaný koncept I.D. Crozz, který od své poslední prezentace opět urazil pěkný kus cesty ke své finální podobě.
Aby německá automobilka své fanoušky na tento koncept nalákala, vytvořila i krátké video, které odhaluje část masky vozidla a jeho zajímavě zpracovaný systém svícení a osvětlení. Koncept I.D. Crozz už byl přitom vystaven i v první polovině tohoto roku na autosalonu v Šanghaji, ovšem nyní by automobilka měla prezentovat opět upravenou variantu.
K podobnému kroku už dříve se uchýlila i mladoboleslavská Škoda, která uspořádala světovou premiéru konceptu Vision E také v Šanghaji, ale na nadcházející autosalon ve Frankfurtu dorazí s modernizovanou variantou.
O konceptu se toho příliš neví, s výjimkou skutečnosti, že bude disponovat čistě elektrickým pohonem, jehož Li-Ion baterie by měly být uloženy v podlaze, čímž v interiéru vznikne otevřený prostor pro čtyři nezávislé a nastavitelné sedačky. Co se exteriéru týče, jeho design by měl působit čistě ale důrazně.
Technické parametry jsou také neznámé, ovšem dříve se I.D. Crozz prezentoval výkonem 302 elektrických koní, o které se dělí dva elektromotory - každý na jiné nápravě. Díky bateriím s kapacitou 83 kWh by pak Crozz měl být schopen urazit až 500 km na jedno nabití a z 0 na 100 km/h akcelerovat pod 6 vteřin.
Pokud se koncept Crozz dostane do výroby, pravděpodobně se ho dočkáme až po roce 2022, na kdy je naplánován příchod modelu I.D. Buzz. Tomu ale bude předcházet ještě I.D. Hatch, naplánovaný na rok 2020.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.