Největší překvapení letošní Ženevy? Zamiřte na stánek Alfy Romeo

Alfa Romeo Giulia Sprint se může hravě stát realitou.
Alfa Romeo Giulia Sprint se může hravě stát realitou., foto: X-Tomi design
ar6 2. února 2017 19:50
Sdílej:

Ty největší novinky světových autosalonů známe již dlouho dopředu a ani tak se mezi nimi nevyskytují kdovíjaká překvapení. Čas od času nás ale přece jen někdo potěší. Letos v Ženevě se této úlohy dost možná zhostí Alfa Romeo. A o Stelviu to nebude.

Představování nových modelů Alfa Romeo začalo v posledních měsících dávat docela smysl. Po sedanu Giulia se ukázalo SUV Stelvio, hlavní zachránce značky. Leckdo by teď čekal Giuliu s karosérií kombi, podle australského Motoringu se ale do Ženevy chystá Giulia s karosérií kupé! Její jméno bude opět pocházet z minulosti, Giulia Sprint se již v nabídce Alfy jednou objevila, a to sice v šedesátých letech minulého století.

Hlavní konkurencí dvoudveřového modelu se stanou Audi A5, BMW řady 4 a Mercedes-Benz C Coupé, jejichž princip vzniku je dost podobný jako u Giulie. To mimo jiné znamená, že stejně jako italský sedan bude kupé sdílet platformu Giorgio s pohonem zadních kol. Pod kapotu se dost možná nedostanou všechny zážehové a vznětové pohonné jednotky, téměř jisté je ale uvedení verze Quadrifoglio jako hlavního vyzyvatele BMW M4.

Kupé ale nebude zdaleka jediným překvapením v nabídce. Nedlouho po něm má totiž podle Australanů přijet i Giulia Spider, tedy prakticky Sprint s otevřenou karosérií. Motoring si je tímto velice jistý, podle něj jde o „speciální modely“ uvedené v nedávno odhaleném pětiletém plánu Alfy Romeo. Jestli se nakonec bude tvrzení zakládat na pravdě uvidíme už za měsíc, pokud by tomu ale skutečně bylo, rozhodně bychom se nezlobili.

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.