Nehody se nevyhýbají ani supersportům, o čemž svědčí následující případ. V něm se Ferrari 458 Italia srazilo s krávou.
Ano, máme na mysli zvíře, nikoliv ženu. Problémem je ale fakt, že nízké Ferrari fungovalo jako lopata a krávu nabralo přímo na svou střechu. Vše se stalo na silnici N17 v Jihoafrické republice a platí tam dovolená nejvyšší rychlost 120 km/h. Jsme si ale jisti, že kdyby jí řidič srazil v takovéhle rychlosti, zřejmě by to nepřežil.
Právě úsek s označením N17 je prý hodně znám tím, že po něm chodí často velké krávy. Fotografie totiž umístil na Facebook jeden z řidičů, který k tomu uvedl, že jeho synovec měl ma skoro stejném místě naprosto stejný zážitek. Bylo to však ve vyšší rychlosti a přežil s velkou náhodou.
Upřímně si tuhle situaci nedovedem představit, ale obecně jsou srážky se zvířaty pokaždé nepříjemnou záležitostí. Je totiž jedno, zda je to kočka, divoké prase nebo kráva. Auto bude pokaždé nějak poničeno, řidič utrpí šok nebo zranění a trefené zvíře to většinou odnese nejhůře, jak jen může.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.