Slavný jezdec Mark Higgins před pár dny překonal svůj vlastní rekord. Ten původně zajel na jednom z nejnebezpečnějších okruhů světa.
K jeho prolomení mu pomohlo speciálně upravené Subaru WRX STI aktuální generace a závod Tourist Trophy na britském ostrově Isle of Man tak má nového pomyslného krále. Jízda na tomto podniku je totiž jednou z nejnebezpečnějších závodů na světě a počet úmrtí zde za celou historii není malý.
Mark Higgins zde jel s upraveným Subaru WRX STI. To díky několika úpravám nabízelo výkon 500 koní a Higgins s ním chtěl prolomit starý rekord s průměrem 117,51 mil/h, což se mu i nakonec povedlo. Na úseku dlouhém 60,3 km dosáhl průměrné rychlosti 204,42 km/h, což znamenalo zajetý čas 17:49.75 min.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.