Možná ještě důležitější, než Volvo S90 Sedan je jeho praktičtější provedení V90. To totiž slaví svou světovou premiéru v Ženevě a skloubilo exkluzivní styl a praktičnost.
Zatímco přední část vozu je v zásadě převzata od sedanu, záď má hodně společného s konceptem Concept Estate, který byl uveden před dvěma lety. Nové V90 tak přináší do segmentu velkých kombíků závan čerstvého vzduchu a velmi atraktivní alternativu k německé premiové lize.
Volvo uvádí, že maximální objem zavazadelníku činí 1,526 litrů, což ale není zas tolik. Je to podstatně méně než nabídne současné BMW řady 5 Touring nebo Mercedes-Benz E Estate. Kupující ovšem velmi rádi obětují nějakou praktičnost vůči designu.
Pod kapotou najdeme výhradně čtyřválcové motory a vrcholným provedením se stane hybridní verze T8. V té nabídne V90 kombinovaný výkon 407 koňských sil a 640 Nm točivého momentu. Kdyby se vám tenhle výkon zdál málo, pak počkejte na společnost Polestar. která již pracuje na výkonnější verzi.
Švédská novinka vstoupí do prodeje v následujících měsících, a to po celém světě. A jaká bude cenovka? To zatím nebylo přesně specifikováno.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?