Při pohledu na tvarování karosérie je prakticky hned jasné, u kterého konkurenta se Toyota inspirovala. Jestli myslíte na Nissan Juke, nepletete se. Rychle se svažující střecha, spousta hran a záhybů. Vzhled je to hodně specifický, svou cílovou skupinu ale nepochybně má. Přední části ve stylu Under Priority dominují protáhlá LED světla a výrazný nárazník s nasávacím otvorem.
Jeho spodní plastová část plynule přechází do podběhů a spodní části dveří, vzadu potom končí v masivní spodní části nárazníku. Netypická skupinová světla z konceptu zůstala, to stejné se dá říct i o zvedající se linii ve spodní části dveří a skrytým zadním klikám. Docela stylově vypadá dvoubarevné lakování.
Konvenčnější ze dvou nabízených jednotek bude přeplňovaná dvanáctistovka o výkonu 115 koní původem z modelu Auris. Kombinována bude motor se šestistupňovou manuální převodovkou či automatem s plynule měnitelným převodem. Ten vedle přední nápravy přenáší výkon i na všechna kola. Hybridní provedení má kombinovaný výkon 122 koní a emise pod úrovní 90 g CO2/km, jednotlivé díly soustavy jsou oproti minulým letům menší a lehčí.
Na vybraných trzích, mezi nimiž ty evropské nejspíše nebudou, se pod kapotou objeví i zážehový dvoulitr s bezestupňovým automatem CVT. Podvozková platforma vychází z architektury TNGA, což znamená nízké těžiště a víceprvkovou zadní nápravu. Na segment crossoverů má mít C-HR pozoruhodnou přesnost řízení.
Soustava Toyota Safety Sense, kterou najdeme již v základní výbavě nového modelu, zahrnuje přednárazový systém, upozornění na vybočení z jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek, automatická dálková světla, detekci chodců a adaptivní tempomat. Výroba Toyoty C-HR bude probíhat v tureckém městě Sakarya a půjde o vůbec první hybridní model značky, produkovaný v této zemi.