Ženevský autosalon již pomalu klepe na dveře. Většina velkých automobilka tak pomalu a jistě začíná odhalovat, na co se u jejich stánků můžeme těšit. Své karty nyní poodhaluje i Koenigsegg.
Švédský výrobce hypersportů přivezl loni do švýcarského velkoměsta supersport Agera ve své vrcholné edici RS. Tento vůz se stal nejlépe prodávaným modelem automobilky a již po deseti měsících automobilka hlásila vyprodaný stav všech 25 kusů. Právě poslední vyrobený kus Agery RS s výkonem 1 160 koňských sil se představí na stánku Koenigseggu. Společnost budou poslední Ageře RS, dělat dvě, horlivě diskutované automobilové novinky.
První z nich bude zcela poslední verze slavné Agery, která je zde s námi v různých podobách a verzích již od roku 2010. Jak se tedy zdá, životní cyklus Agery se blíží ke konci, ale jak známe automobilky a jejich loučení se slavnými supersporty, rozhodně se s tímto jménem ještě setkáme. Stačí si vzpomenout na Pagani a jejich nekonečný příběh o ukončení produkce Zondy.
Druhou novinkou na stánku Koengiseggu bude produkční verze Regery. Její koncept byl představen na loňském autosalonu v Ženevě. O rok a 3 000 změn později se nám na stejném místě představí její produkční verze. Je velkou otázkou, jestli se i produkční Regera dočká výkonu 1 500 koní, o kterém se hovořilo u konceptu.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.