Fiat potvrdil vývoj ostré 500X a také možný návrat do WRC se 124 Spider

Ostrý Fiat/Abarth 500X dorazí v příštím roce
Ostrý Fiat/Abarth 500X dorazí v příštím roce, foto: X-Tomi design
ar8 27. listopadu 2015 17:45
Sdílej:

Před pár dny jste mohli číst na našem webu první zmínky o tom, že turínská automobilka má v plánu výkonnější 124 Spider, ale také možný návrat do WRC. Nyní však vyrukoval Fiat s oficiálním oznámením, potvrdil příchod ostrého crossoveru 500X, Abarthu 124 Spider a také vstup do motorsportu.

Koncern FCA (Fiat Chrysler Automobiles) se netají tím, že má se značkou Abarth velké plány. Především chce zvětšit modelové portfolio a zvýšit počet prodejců ze 300 na více než 750. V současné době je prý Abarth ve skvělé formě, neboť je na dobré cestě za svým cílem z počátku letošního roku – prodat 10 000 vozů. Oproti loňskému roku jde o 50% nárůst.

Dokonce i Abarth potvrdil, že momentálně vyvíjí ostrý crossover 500X, který už byl několikrát spatřen špionážními fotografy. Na první pohled se má odlišit od standardního provedení většími litými koly a duálním výfukovým systémem. Šéf Abarthu, Paolo Gagliardo, prohlásil tento týden, že upravená 500X dorazí v příštím roce, ale pravděpodobně až po uvedení 124 Spider.

Abarth 124 Spider bude mít pod kapotou přeplňovanou benzínovou čtrnáctistovku, avšak se zvýšeným výkonem 160, 190 nebo přes 200 koní. Dříve kolovaly spekulace, že ostrý roadster dostane motor od Alfy Romeo 4C. Jestli tomu tak bude, ukáže čas. Sériový Fiat 124 Spider v evropské specifikaci nabídne stejný motor, avšak pouze s výkonem 140 koní.

Odhalení Abarthu 124 Spider je nejspíš už za dveřmi, poněvadž vybraná skupina lidí prý už viděla jeho maketu. Navíc tajný zdroj prozradil zahraničnímu deníku Automotive News Europe, že FCA má v plánu také závodní 124 Spider, se kterým by se Fiat vrátil do WRC. Něco na tom opravdu bude, protože tahle myšlenka byla zmíněna už dříve. Zřejmě tak půjde o pravdivou informaci a italská značka se vrátí do šampionátu v roce 2017 s Fiatem 124 Spider, který bude mít hard-top.

Témata:
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?