Foto: Mitsubishi Lancer Evolution Final Edition - Rozlučková edice se ukázala ve Spojených státech

Mitsubishi Lancer Evolution Final Edition
Mitsubishi Lancer Evolution Final Edition, foto: Mitsubishi Motors
ar5 5. října 2015 17:05
Sdílej:

Americké zastoupení japonské automobilky Mitsubishi Motors představilo definitivně poslední edici modelu Lancer Evolution. Nese označení Final Edition a jedná se o to nejlepší, co kdy bylo vyrobeno.

Vyrobí se ho jen 1600 kusů a všechny ponesou plaketu s názvem edice a černou hliníkovou střechu. Chybět nebude ani lesklý černý střed předního nárazníku, otvory pro přívod vzduchu k motoru a na mřížku chladiče byl aplikován tmavý chrom.

Vozidlo přichází s velkorysou standardní výbavou. V základu tak najdeme  bi-xenonové světlomety HID (s automatickým vyrovnáváním výšky), červené prošití madla ruční brzdy, leskle černou středovou konzoli s individuálním číslováním vozu a speciální čalounění stropu. Zajímavým prvkem je i speciální animace "Final Edition" na displeji uprostřed palubní desky. Zákazníci budou mít možnost objednat tento vůz s v laku slonová kost, oktanově modrá, závodní červená nebo šedo bílá.

O sílu se stará 16-ventilový 2,0-litrový přeplňovaný motor s mezichladičem, který nabídne výkon 303 koní a 413 Nm točivého momentu. Za sportovními koly se pak ukrývá brzdová soustava od Brembo, pružiny Eibach a sportovní tlumiče Bilstein. Z hlediska bezpečnosti nabídne tenhle Lancer Evolution sedm airbagů, systémy ABS s EBD, systéme monitorování tlaku v pneumatikách a speciální bezpečnostní poplašný systém, který zablokuje startování při pokusu o krádež.

Stalo se
Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.

Testy aut
DS 7 PHEV 300 AWD Edition France

DS 7 PHEV 300 AWD Edition France – šmrncovní plug-in hybrid za zvýhodněnou cenu

Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?

Testy aut
Mercedes-Benz GLB

Test ojetiny: Mercedes-Benz GLB 250 4MATIC – prémiový všeuměl o více než třetinu levněji

Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.