U Renaultu se stále objevuje něco nového a koncem tohoto týdne se světu představila další speciální edice modelu Clio.
Změny jsou poznat už zvenku, protože speciální edice tečkované obtisky laku, nová litá 17 palcová kola Drenalic s úpravou Black Diamond a lesklé černé akcenty. Ve výbavě nechybí ani zatmavená přední světla a boční okna.
Interiér je oproti sérii obohacen o matně chromovanou lištu, hliníkové prahové desky a speciální hlavicí řadicí páky u modelů vybavených manuální převodovkou. Vůz má také vyhřívaná přední sedadla, kožené čalounění, speciální rohože a infotainment systém Medianav Evolution.
Nové Clio Iconic bude k dispozici se čtyřmi pohonnými jednotkami - včetně motorů TCE 90, dále pak s motorem 120 EDC, Energy dCi 90 a 90 dCi EDC. Jeho cena začíná na částce 19 950 eur a zatím se vůz bude prodávat na trhu ve Francii.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.