Americká automobilka Jeep si pro své zákazníky připravila novou speciální edici vozů Renegade a Cherokee. Co tato nová edice přináší?
Pro letošní autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem si americký Jeep připravil mnoho novinek. Jednou z nich je i nová speciální edice vozů Cherokee a Renegade. Ta nese název Night Eagle. Základ si bere ve vozech Cherokee/Renegade Longitude.
Cherokee Night Eagle k základu z Longitude přidává černá osmnáctipalcová hliníková kola a barvu exteriéru. V interiéru nalezneme exkluzivní kožené potahy sedadel i volantu, novou dvouzónovou klimatizaci, nový informační systém zobrazující se a 8,4“ dotykové obrazovce, nový GPS systém a jedinečný devítidílný audio systém.
Pod kapotou Cherokee Night Eagle nalezneme 2,2 litorvý turbodiesel Multijet druhé generace s výkonem 185 nebo 200 koňských sil.
Jeep Renegade Night Eagle je postaven na 17“ kolech. Exteriér vy vyladěn v podobné barvě jako jeho větší bratr Cherokee.
V interiéru vorněž nalezneme množství kůže a nový informační systém, který je řidiči zobrazován na nové pětipalcové dotykové obrazovce.
Pod kapotu limitovaného Renegadu si může zákazník vybrat hned ze tří motorizací: 1,4 litrový MiltiAir s výkonem 140 koní a 1,6 litrový Miltijat s výkonem 120 koní nebo 140 koní.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.