Talisman Estate nás moc neoslnil. Pár litrů navíc, lepší přístup do kufru, ale pořád se na nejbližší konkurenci nechytá.
Verze kombi vypadá minimálně stejně dobře, jako čtyřdveřový Talisman, z kterého vychází. Zajímavý a pro Francouze netypický design bude zřejmě hlavním lákadlem. Velikost a rozměry kufru totiž nejsou z říše snů.
Praktičtější verze Talismanu nabídne 572 litrů objemu (o 36 více než u verze sedan). Přitom Renault zachoval všechny vnější rozměry, takže pokud budete brát do ruky metr, naměříte na délku 4,85 m, na šířku 1,87 m a na výšku 1,46 m, tedy na chlup stejně jako u sedanu.
Zavazadlový prostor měří na délku 1,1 metru a po sklopení zadních sedadel převezete předmět s délkou až dva metry, nebo získáte objem 1700 litrů. Ti pozornější z vás už ví, že například domácí Superb kombi se chlubí daleko většími rozměry. Na druhou stranu, třeba Opel Insignia Sports Tourer je na tom hůře.
Stejně jako sedan, bude i Talisman kombi disponovat stejnou paletou motorů, tedy jedině čtyřválcovými jednašestky. S výkony od 110 do 200 koní. Do prodeje se dostane v půlce roku 2016 a poprvé se s ním pochlubí Renault na svém stánku na autosalonu ve Frankfurtu již nyní v září.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.