Američané mají na svém trhu někdy dost zajímavé modely, o kterých se nám Evropanům může nechat zdát. Jedním z nich je i nová Honda Odyssey v edici Special Edition, která toho nabízí opravdu hodně.
Speciální edice obsahuje bohatou základní výbavu, včetně zadního zábavního systému, elektrické zásuvky na 115 V a nebo satelitní rádio SiriusXM. Tento model má také dokonce vlastní vysavač HondaVAC, který je integrovaný do zadního zavazadlového prostoru a nabízí výkon, který "snadno předčí kapesního dobíjecí vysavače." No řekněte sami, který evropský vůz má v kufru svůj vlastní vysavač?
Stejně jako standardní model, má i Odyssey Special Edition pod kapotou 3,5-litrový šestiválec, který vyvíjí 248 koní a 338 Nm točivého momentu. Motor je napojen na šestistupňovou automatickou převodovku a minivan dosáhne spotřeby kolem 10 litrů na 100 km.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.