Nová Honda NSX se už prohání po USA, zatím jen ve dvou exemplářích

honda nsx
honda nsx, foto: Honda
ar5 17. července 2015 11:29
Sdílej:

Za pár měsíců by konečně měl být odstartován prodej nové generace Hondy NSX, která byla v 90.letech ikonou sportovních vozů. V USA se už navíc po silnicích prohání dva první vyrobené exempláře, na kterých se budou dolaďovat poslední úpravy týkající se jízdního komfortu a brzd.

Za pár měsíců by konečně měl být odstartován prodej nové generace Hondy NSX, která byla v 90.letech ikonou sportovních vozů.  V USA se už navíc po silnicích prohání dva první vyrobené exempláře, na kterých se budou dolaďovat poslední úpravy týkající se jízdního komfortu a brzd.

Vůz bude sjíždět z linky v americkém Ohiu a dva nafocené kusy vyrazily na americké turné, na kterém technici Hondy získají data z reálného provozu. Hlavní náplní závěrečných testů jsou mimo jiné zkoušky akcelerace i decelerace na veřejných silnicích. Honda také neponechá nic náhodě a bude zkoumat, jaké množství hluku se dostane do kabiny a dle toho případně poupraví množství tlumících materiálů v kabině.

O pohon nástupce japonského kultovního supersportu se bude starat hybridní ústrojí, které zahrne 3,5-litrový přeplňovaný zážehový šestiválec a tři elektromotory. Novodobé NSX dostane pohon všech kol a bude disponovat výkonem okolo 550 koní. V roce 2018 pak čekejme, že dorazí přiostřená verze Type-R, jenž dostane vyšší výkon a zhubne pár kil na své váze.

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Zeekr 7x

Nový Zeekr 7X: Kladivo na soupeře Tesla model Y, Kia EV5 nebo Audi Q6 e-tron a BMW iX3?

Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.

Novinky ze světa EV
Alpine crossover A390

Alpine A390: Francouzská odpověď na elektrické SUV. Tři motory, výkon až 470 koní a dojezd přes 550 km

Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.

Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu. Ale je dobře, že tu je

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.