Rolls-Royce odhalil další speciální edici modelu Wraith, která nese červený lak a jmenovku St. James Edition.
Luxusní dvoudveřové kupé nabízí oproti sériově vyráběné verzi jedinečný jasně červený lak karoserie, který je doplněný o hliníkovou mřížku chladiče, chromované kliky dveří a nechybí ani linky kolem oken. Vůz také přichází s 20ti palcovými 5-paprskovými koly z lehkých slitin.
Pod kapotou Wraithu pracuje klasický 6,6-litrový motor V12 twin-turbo, který byl mírně poladěn na výkon 632 koní. K tomu se přidává i obří točivý moment o hodnotě 800 Nm, jenž je k dispozici od 1500 otáček za minutu až do 5500 otáček za minutu.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.