Nedávno jsme vám přinesli článek o chystaném Lotusu 3-Eleven s tasery, kterými se Lotus chlubil na sociálních sítích. Konečně ale přišla doba odhalení tohoto vozu a teď už můžeme říci, že to čekání se doopravdy vyplatilo.
Lotus 3-Eleven je totiž historicky nejrychlejší silniční vůz, který kdy britský výrobce sportovních aut stvořil. Vůz v sobě ukrývá motor Toyota, který byl použit i v případě nové Evory. Pro 3-Eleven byl ale vyladěn a nyní produkuje výkon 456 koní, což je o 50 koňských sil více než v případě zmíněné Evory.
Lotusy jsou pověstné svou nízkou hmotností a 3-Eleven rozhodně není výjimka. Váží totiž pouhých 900 kg. Tomu dopomáhá absence střechy a vlastně i palubní desky, která je nahrazena displayem a kapličkou s několika málo přístroji.
Díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než 3 sekundy a maximální rychlost se vyšplhala až na 290 km/h. Poslední údaj platí ale pouze pro umírněnější verzi Road. Okruhová verze Race totiž obsahuje aero kit a kvůli vysokému přítlaku se snížila maximální rychlost na 280 km/h.
Můžete si všimnout, že v základní výbavě se jedná o jednosedadlový vůz. Druhá sedačka se nachází na seznamu příplatkové výbavy. Základní cena verze Road bude lehce přesahovat 3 miliony korun. Ostřejší verze by pak neměla překročit 4,5 milionu korun.
Nebude se ale jednat o žádný masový produkt. Produkce je totiž limitovaná na 311 vozů, což odkazuje na název vozu (3-Eleven).
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?