Závěrečná edice Lanceru dostane pořádnou dávku výkonu

, foto:
ar5 2. prosince 2014 05:00
Sdílej:

Před zhruba týdnem jsme vás informovali o detailech konce legendy jménem Lancer a nyní zástupci značky odhalili další podrobnosti.

Jedná se o to, že poslední počin značky na bázi Mitsubishi Lancer Evolution, dostane vyšší výkon a lepší výbavu. Výkonný viceprezident společnosti Mitsubishi Motors v Severní Americe k němu minulý týden prohlásil, že Lancer dostane nálepku "Special Action Model" a vyroben bude pouze v 2000 kusech. Výbavově vyjdou z verze GSR a všechny budou mít pětistupňovou převodovku a výrazně přepracované zavěšení

Ještě důležitější je, že přeplňovaný motor s objemem 2,0 litru, který má v základní konfiguraci 291 koní a poskytuje 406 Nm točivého momentu, nabídne v speciální verzi nejméně 440 koní a točivý moment 558 Nm. Tím se dostane na úroveň, kterou nabízí ostré provedení FQ-440 MR. Tehdy výrobce pro Velkou Británii uvedl tuto speciální edici, jenž byla výrobně omezena na počet 40 vozů a doslova se po ní zaprášilo.

Stalo se