Zákazníci Jaguaru budou moci vyzkoušet řízení klasických vozů z historie britské automobilky a jejich moderních protějšků.
Od listopadu bude možné vyzkoušet na jeden a půl dne řízení například slavného E-Type, D-Type nebo XKSS. Z nových modelů bude na výběr například F-Type R.
Celá událost je výsledkem koupě více jak 500 klasických vozů od soukromého sběratele. Všechny vozy byly připraveny pro normální používání. Jízdy probíhají v novém testovacím zařízení ve Warwickshire.
Ceny jednotlivých balíčků se pohybují od 95 £ do 2000 £. Základní balíček do 250 £ obsahuje jízdu například modely E-Type, XK150 nebo nové XF a F-Type. Od 750 £ je možné vyzkoušet i speciály na Le Mans.
Úplný top za 2000 £ umožní řízení všech vozů a komentovanou prohlídku nejlepších deseti, která obsahuje nejvzácnější kousky jako například XJ13 nebo SS100.
Zdroj: autoexpress.co.uk
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?