Automobilka Citroën aktuálně pracuje na rozšíření nabídky své modelové řady DS, kdy součástí této řady bude jak SUV tak i luxusně pojatý sedan. A právě ten se prezentuje na prvních fotografiích, na kterých vidíme chystaný nový model Citroen DS4 Sedan.
Prozatím se musíme spokojit se dvěma snímky automobilu, kdy první zachycuje hlavní světlomet auta, druhý ukazuje detail koncového světla s lemem víka zavazadelníku. Zachycené detaily také jasně naznačují, že od modelu DS4 hatchback se bude od verze sedan velmi lišit.
DS4 Sedan bude sdílet platformu s již prodávaným modelem C4L, který je primárně určen pro čínský trh. Tento Citroën C4L se však prodává i v Jižní Americe nebo v Rusku.
Informace o technice zatím nejsou neznámé, podle serveru CarNewsChina se hovoří o přeplňované benzinové šestnáctistovce ve dvou výkonových variantách. První varianta bude poskytovat výkon 120 kW, druhá pak 147 kW.
Podle francouzského serveru BlogAutomobile se premiéra Citroënu DS4 odehraje 19. prosince. Prodej automobilu bude probíhat výhradně na čínském trhu, který bude započne od března příštího roku.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?