Automobilka Chevrolet pripravila drobnú modernizáciu rodinného MPV s názvom Orlando.
Obľúbené MPV od Chevroletu, model Orlando, príde v najbližších týždňoch s mierne modernizovaný vzhľadom a bohatšou výbavou. Zmeny pre nový modelový rok sú pomerne decentné, rozsiahle zmeny dizajnu teda nečakajme.
Chevrolet Orlando pre modelový rok 2014 dostane upravený predný nárazník so zväčšenými svetlometmi do hmly. Spätné zrkadlá obsahujú smerovky z diód, vzadu sa žiadne výraznejšie zmeny vzhľadu neodohrali.
Ďalšími zmenami prešla technika – premiéru má nová 6-stupňová automatická prevodovka, upravený je aj posilňovač riadenia s variabilným účinkom. Posádku na palube poteší bohatšia výbava, vrátane multimediálneho systému My-Link, predných parkovacích senzorov, vyhrievaných sedadiel, alebo sledovania objektov v mŕtvom uhle.
Na variabilite 7-miestneho interiéru sa nič nemení. Pod kapotou sa nachádzajú známe pohonné jednotky, benzínové motory 1,8 16V (103 kW/140 k) a 1,4 TUrbo (103 kW/140 k) a naftový motor 2,0 VCDI (96 kW/130 k.
Dátum európskej premiéry je zatiaľ otázny. Predpokladáme, že modernizovaný Chevrolet sa oficiálne predstaví na jesennom autosalóne vo Frankfurte.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.