Dynamičtější kombi na živo již za pár měsíců
Velmi očekávaný Rapid Spaceback brzy na živo. Oficiální představení bylo přislíbeno v průběhu mezinárodního frankfurtského autosalonu. Kdo neví. V pořadí 65. show s až po střechu automobily napěchovanými veletržními pavilony a obrovskými venkovními výstavními plochami, vychází na 10. až 22. srpna, přičemž my, obyčejní smrtelníci, dostaneme zelenou až od 14.8.
Dle informací se výrobce připravuje na spuštění výroby. Noví zaměstnanci nabíráni nejsou, oživen však bude třísměnný provoz v druhém mladoboleslavském závodě, kde se krom stávající Fabie, bude vyrábět a žádaná verze Spaceback.
V kalendáři tak označíme srpen, tedy měsíc, kdy se má s výrobou začít a následující září, kdy má dojít k oficiálnímu představení. Jedná se tak o běh na dlouhou trať. Jozef Baláž, mluvčí Škodovky sdělil, že se můžeme těšit v průběhu několika týdnu alespoň na první fotografie.
Ty doposud chybí, stejně jako cena, za kterou by se měla novinka prodávat. Aktuálně nejlevnější verze mladoboleslavského Rapidu vychází na necelých 300 tisíc Kč.
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.