Toto bylo oznámeno na autosalonu v New Yorku. Nepůjde o náhradu modelu XK, F-Type bude směřován do jiného segmentu přímo proti Porsche Boxster/Cayman.
Jaguar se neomezil jen na "suché" oznámení, ale uvolnil i pár snímků a video maskovaného prototypu. Finální podobu vozu Jaguar odkryje až v září v Paříži. F-Type se objeví ve verzích kupé a roadster. Jako první vyjede otevřená verze a kupátko bude následovat později. Aby Jaguar eliminoval slabosti kabrioletů vyvíjí nejprve roadster a teprve z něj potom kupé, dříve se to obykle provádělo obráceně.
Design F-Type vyjde ze studie C-X16 představené na loňském frankfurtském autosalonu, jejímž stvořitelem nebyl nikdo jiný než Ian Callum. Technické specifikace jsou zatím zahaleny tajemstvím, předpokládá se nasazení nového šestiválce o objemu 3,0 litru a výkonu asi 250 koní. Silnější specifikace R nabídne výkon kolem 380 koní. Z fotek toho příliš nevyčteme, snad jen, že otevřená verze vyjede s klasickou plátěnou střechou.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.