Kolínske trojčatá sa dnes predstavili s novými úpravami, ktoré ich udržia ešte nejaký čas medzi konkurenciou.
Kolínske trojčatá Citroen C1, Peugeot 107 a Toyota Aygo sa dnes predstavili s novými úpravami, ktoré ich udržia ešte nejaký čas medzi najnovšou konkurenciou. Všetky modeli dostali inovované predné časti, ktoré teraz viac ladia s ich príbuznými modelmi vrámci značky. Peugeot dostal nový nárazník, ktorý je podobný modelu 508, Citroen C1 zjemnil tvár a pridal LED diódy pre denné svietenie. Tento prvok neobišiel ani Toyotu Aygo, ktoréj nárazník sa podobá na väčší Yaris a nový Avensis.
Medzi novinky patria už tradične prvky, ako nové vzory farieb, nové druhy diskov z ľahkých zliatin, nové poťahové materiály a podobne. Interiéry ponesú nové volanty a nová je aj hlavica radiacej páky vo všetkých troch modeloch. Novinkou je aj audiosystém s USB vstupom, parkovací asistent alebo páčky radenia pod volantom v prípade automatizovanej prevodovky.
Pod kapotou je inovovaný trojvalec s objemom 1,0 litra, ktorý naďalej poskytuje maximálny výkon 50 kW/68 k, ktorý má zníženú spotrebu na úroveň 4,3 l/100 km. Prvé modernizované modely sa objavia na trhu už o pár týždňov.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?