Citroën přichází s koncem roku s několika novinkami pro své zákazníky. Jedná se o automatickou převodovku na Citroënu DS4, novou verzi Citroënu DS3 UtraPrestige a nový motor 1,3 HDi75 pro Citroën Nemo.
U modelové řady Citroën DS4 je nově verze Style 1.6 THP 155 BMP6 nahrazena verzí Style 1.6 THP 160 AT. Navíc je k dispozici i verze Sport 1.6 THP 160 AT. Tyto verze s plnohodnotnou 6-ti stupňovou automatickou převodovkou nabídnou zákazníkovi ještě více uživatelského komfortu. Cena uvedené varianty Style je 599 400 Kč, za výbavu Sport bude potřeba připlatit dalších 40 tis. Kč.
Verze s manuální pilotovanou převodovkou BMP6 zůstává zachována pro úroveň výbavy Design a Style v kombinaci s technologií e-HDi.
Modelová řada Citroën DS3 byla obohacena o verzi UltraPrestige, která tvoří vrchol nabídky této řady. Obsahuje mimo jiné i takové prvky výbavy jako je: satelitní navigace GPS s barevným displejem, specifické kožené čalounění Club v černo-bílé kombinaci, palubní desku čalouněnou v bílé kůži, panely dveří čalouněné v černé kůži, grafický motiv Ultra Prestige na střeše vozu, šedé AL disky kol 17‘‘, koženou hlavici řadicí páky, vyhřívaná přední sedadla i vnější zpětná zrcátka nebo automatické stěrače či samočinné rozsvícení světel při snížené viditelnosti. DS3 Ultra Prestige je k dispozici v 7-mi barevných kombinacích s motory 1.6 VTi 120 AT, 1.6 THP 155, 1.6 e-HDi 90 Airdream nebo 1.6 e-HDi 110 Airdream. Cena začíná na 579 900 Kč.
Další změna proběhla na modelové řadě Citroën Nemo užitkové, kde motor 1,4 HDi 70 (Euro 4) nahrazen motorem Fiat 1,3 HDi 75 (Euro 5):
Citroën Nemo s tímto motorem stojí 239 900 Kč nebo 249 900 Kč s Paketem Professional (cena bez DPH, při platbě za hotové, při financování Citroën Financial Services je cena ještě o 50 tis. Kč bez DPH nižší).
Škoda Scala je na trhu už několik let a vždy byla mezi svými rivaly tak trochu opomíjenou volbou. Není vnímána tak prestižně, jako třeba Golf a ani není extravagantní jako třeba Peugeot 308, ale přesto bychom si v této kategorii vybrali právě Scalu, proč?
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?