Chevrolet představuje novou generaci pick-upu Colorado, který tvoří střední třídu těchto v zámoří oblíbených užitkových vozů.
Nové Colorado se drží současného směru, kterým se řídí trh s pick-upy. Zvenčí i v interiéru jde o vůz velmi se blížící běžnému osobnímu vozu, ať již designem nebo zpracováním a luxusem. Pod kabátkem však jde o klasický užitkový pick-up, který je určen k práci na poli či v lese. Tedy alespoň by měl dle automobilky být, zatím však nebyly zveřejněny hodnoty maximální tonáže nákladu, ať již na korbě či v závěsu.
Jak je u dnešních pick-upů zvykem, v nabídce bude přinejmenším 26 verzí. Na výběr bude ze dvou motorů, diesely Duramax mají objem 2,5 a 2,8 litru a dávají výkony 150 a 180 koní.
Již nutností je nabídka více karoserií, k dispozici tak bude klasická dvousedadlová varianta, zvětšená dvoumístná a plnohodnotná pětimístná varianta. Taktéž bude možné zakoupit vůz vybavený nižším či vyšším podvozkem.
Praktickému využití jistě napomůže až třicítka schránek rozmístěných po interiéru, výbava nabídne vše nutné.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?