Audi se na přípravách do Frankfurtu řádně vyřádila. Představí tam hned trojici svých silných modelů, které tradičně charakterizuje písmenko S.
Audi připravilo pro všechny tři ostré modely jeden motor, který ladilo spolu s Bentley. Jde o nový čtyrlitr s osmi válci postavenými do V. Jeho výkon přenáší sedmistupňová dvouspojková převodovka na všechna čtyři kola.
Základní verze motoru má výkon 420 koní a modelům S6 a S7 stačí ke zrychlení z klidu na stovku za 4,8 a 4,9 sekundy. Ta posílená, kterou bude pod kapotou ukrývat nejsilnější S8, má k dispozici 512 koní. Velký křižník díky tomu zrychlí na stovku za 4,2 sekundy.
Všechny tři modely zažijí premiéru na autosalonu ve Frankfurtu. A na tu my se těšíme.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.