Suzuki Swift Sport - prvé informácie a FOTO

Swift Sport
Swift Sport, foto: Suzuki
Braňo Porubčan 10. srpna 2011 12:52
Sdílej:

Suzuki dnes zverejnilo prvú fotografiu a základné informácie o sériovej verzii športového modelu Swift, s tradičným označením Sport.

Suzuki Swift Sport minulej generácie si získal srdcia mnohých fanúšikov. Tí oceňovali hlavne jeho konštrukčnú jednoduchosť, športové jazdné vlastnosti a spoľahlivý atmosférický motor 1,6 s výkonom 125 koní.

Novinka si zachováva základné charakteristické vlastnosti predchodcu, ponúka atraktívny, no nevtieravý dizajn so športovým vzhľadom. Dizajn sériového Swiftu Sport je však oproti štúdii S-Concept uhladenejší, čo je trochu škoda. Do sériovej výroby sa dostali športové predné nárazníky s „single-frame“ maskou a hmlovými svetlometmi umiestnených vo výrazných otvoroch. Predné svetlomety dostali projektorovú techniku, na zadných dverách je umiestnený športový spojler.

Novinkou pod kapotou je upravený benzínový motor s objemom 1,6 litra, vyladený na výkon 100 kW/136 k pri 6900 min-1. Krútiaci moment s hodnotou 160 Nm vrcholí pri otáčkach 4400 min-1. Dôležitým a pozitívnym faktom je, že manuálna prevodovka dostala o jeden stupeň navyše – po novom bude 6-stupňová. Ďalšie podrobnejšie informácie a technické parametre zatiaľ automobilka nezverejnila.

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.