Konečně Infiniti v Ženevě předvede předobraz svého prvního prémiového hatchbacku, pod názvem Etherea. Nebude náhoda že největší rival Lexus už v nabídce model tohoto segmentu má.
Etherea působí opravdu neotřelým dojmem, ale to už ke značce Infiniti tak nějak patří. Zejména boční profil může působit pro nás usedlé evropany dosti nezvykle. Střecha je profilována do oválu, zvláštností je řešení sloupků dveří. 4,4 metru dlouhý koncept dle vyjádření svého tvůrce Shira Nakamury kombinuje prvky kupé, sedanu, hatchbacku i crossoveru. Design Etherea dále rozvíjí styl naznačený studií Essence z roku 2009.
Jak jsme již naznačili, jedná se především o odpověď na model CT od Lexusu. Po jeho vzoru využívá koncept Etherea hybridního pohonu. CT ovšem oproti konceptu Etherea působí až konzervativně.
Detaily tohoto pozorohudného konceptu nám jistě Infinity odhalí v Ženevě, sériové verze bysme se mohli dočkat v horizontu dvou až tří let.
zdroj: carscoop.blogspot.com
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?