Honda přiveze na autosalon v Ženevě faceliftovaný Accord. První snímky a spolu s nimi pár informací jsou již na světě.
Honda Accord se vyrábí od roku 2008. Dalo by se tedy říci, že facelift přichází poměrně brzy, ale zkrátka japonský cyklus je poněkud kratší.
Japonští inženýři nedělali žádnou revoluci, jen přibrousili již tak ostré linie sedanu a kombíku Accord. Spolu s jen lehce pozměněným exteriér bude libou melodii hrát designově téměř nezměněný interiér. Měnily se zde jen materiály, Honda tvrdí, že jsou kvalitnější.
Největší změnou tak asi bude inovovaný diesel 2,2 i-DTEC o výkonu 150 koní. Oproti stávající verzi by měl mít nižší spotřebu. Mimo to by měl být v Evropě dostupný Accord S o výkonu 180 koní se sportovnějším vnějším i vnitřním designem.
Vylepšeného naladění se dočkal i podvozek, který by měl lépe sedět. Novým prvkem výbavy budou například světlomety s přisvětlováním zatáček.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?