Citroën před pařížskou premiérou ukázal svůj nejnovější přírůstek v luxusní řadě, hatchback DS4. Bude větší a dynamičtější.
Citroën správně odhadl, že existuji jistá, ne zrovna malá skupina zákazníků, která touží pro luxusním malém autě. V zásadě platí, že čím větší auto, čím je luxusnější a zároveň čím je menší, tím více je lidové. Téměř tu chyběla jistá vrstva luxusních malých vozů. Ne každý, kdo má více peněz na auto, chce velký vůz, přitom se ovšem chce vozit v odpovídajícím komfortu. Řada DS by to měla nabídnout.
Již známe model DS3, který již zná svou cenu pro náš trh, model DS2 jsme viděli jako koncept. Teď je tu větší DS4. Ten pochopitelně stojí na podvozku modelu C4, který se taktéž představil nedávno. Přidává ale porci luxusu. Tu si nejlépe sami prohlédnete v přiložené galerii, já dodám, že na výběr má být nevídaných 5 druhů koženého čalounění, přičemž sedadla vás za příplatek i namasírují. To jsou v této třídě v současné době nevídané prvky výbavy.
K dispozici bude paleta pěti motorů, dva diesely nabídnou výkony 110 a 160 koní z objemů 1,6 a 2,0 litru, benzíny budou výhradně o objemu 1,6 litru, půjde o atmosféru s výkonem 120 koní a dva turba o výkonech 155 a 200 koní.
Novinku s délkou 427 cm si budeme moci poprvé prohlédnout v Paříži, zanedlouho si najde cestu do prodejen. Cena je zatím neznámá, nicméně něco můžeme odhadnout z menšího modelu DS3. Ten začíná na 365 tisících korunách, přičemž standardní C3 stojí 240 tisíc.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.