Automobilka Škoda Auto prezentuje první oficiální snímek nového vozu Škoda Octavia, který je
Na první pohled působí výrazně nová přední maska vozu, styling Škody zůstal věrně zachován, mžížka chladiče však dostala poněkud dynamičtější tvar zkosením do tvaru písmene V. Plynule tak navazuje na V-prolis přední kapoty.
Přední světlomety dostaly rovněž dramatičtější výraz s ostrými linkami, jejich plocha se znatelně zvětšila a daleko výraznější je moderní odkrytí jejich optiky.
Novinkou u Škody jsou implantované směrové blikače do spodní části zpětných zrcátek, tento prvek je v poslední době hojně využíván automobilkami u jejich nových modelů. Zajímavá je také linie na boku nové Octavie, táhnoucí se od předního nárazníku přes přední kapotu, pod bočnímy okny až na záď vozu. V úterý 2. března se nová Škoda Octavia na mezinárodní automobilové výstavě v Ženevě poprvé představí veřejnosti. Zdroj: Škoda Auto ČR
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.