„S“ varianta elegantního sedanu A5 Sportback bude oficiálně prezentována na nadcházejícím frankfurtském autosalonu. Nyní Audi s předstihem uvolnilo několik snímků.
Audi S5 Sportback nabídne pod kapotou přeplňovaný třílitrový zážehový šestiválec o výkonu 245 kW (333 k) s maximálním točivým momentem 440 Nm v rozpětí 2900 – 5300 otáček. Na stovku s ním auto zrychlí za 5,4 sekundy. Průměrná spotřeba by podle výrobce měla činit necelých 10 litrů benzínu, konkrétně 9,7.
S motorem bude spřažena sedmistupňová dvouspojková převodovka S Tronic, která bude 333 stříbrných koní přenášet na všechna čtyři kola díky systému quattro.
Zvenku poznáte S5 od „obyčejné“ A5 díky specifickým 18 palcovým litým kolům, jež budou obuty do pneumatik o rozměru 245/40. Speciální budou i brzdové kotouče s emblémem S5, který samozřejmě najdeme i na přední masce a víku zavazadelníku.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?