Český jezdec Jakub Kornfeil skončil v nedělní Velké ceně Itálie silničních motocyklů ve třídě Moto3 na osmém místě a vybojoval tak své nejlepší umístění v sezoně, vítězství vybojoval po velké bitvě Španěl Maverick Viňales, jenž byl nejrychlejší v pátečních i sobotních trénincích. Výsledky zveřejnily internetové stránky motogp.com.
V kategorii Moto2 sice dlouho vedl Španěl Pol Espargaro, ale v závěru jej dokázal předjet neustále zrychlující domácí závodník Andrea Iannone a těšil se z triumfu před vlastními fanoušky.
Velká cena Itálie, závod MS silničních motocyklů: Moto3: 1. M. Viňales (Šp./Blusens Avintia) 39:57,374, 2. Fenati (It./FTR Honda) +0,020, 3. Cortese (Něm./Red Bull KTM Ajo) +0,071, 4. Antonelli (It./San Carlo Gresini Moto3) +5,788, 5. Kent (Brit./Red Bull KTM Ajo) +5,836, 6. Vazquez (Šp./Honda) +5,860,...8. KORNFEIL (ČR/Redox-Ongetta-Centro Seta) +18,195.
Pořadí MS ve třídě Moto3 po Velké ceně Itálie: 1. Cortese (Něm./Red Bull KTM Ajo) 164, 2. M. Viňales (Šp./Blusens Avintia) 155, 3. Salom (Šp./RW Racing GP) 104, 4. Fenati (It./FTR Honda) 85, 5. Masbou (Fr./Caretta Technology) 75,...16. KORNFEIL (ČR/Redox-Ongetta-Centro Seta) 34.
Moto2: 1. Iannone (It./Speed Master) 39:52,523, 2. Espargaro (Šp./Pons 40 HP Tuenti) +0,090, 3. Lüthi (Švýc./Interwetten-Paddock) +0,897, 4. Smith (Brit./Tech 3 Racing) +1,025, 5. Marquez (Šp./Team CatalunyaCaixa Repsol) +3,796, 6. Redding (Brit./Marc VDS Racing Team) +3,911.
Pořadí MS ve třídě Moto2 po Velké ceně Itálie: 1. Marquez (Šp./Team CatalunyaCaixa Repsol) 163, 2.-3. Espargaro (Šp./Pons 40 HP Tuenti) a Iannone (It./Speed Master) oba 129, 4. Lüthi (Švýc./Interwetten-Paddock) 123, 5. Redding (Brit./Marc VDS Racing Team) 96, 6. Kalio (Fin./Kalex) 77.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.