Dubnový závod MotoGP byl v Motegi přeložen na říjen

Dubnový závod MotoGP byl v Motegi přeložen na říjen
Dubnový závod MotoGP byl v Motegi přeložen na říjen, foto: Archiv MOTO365.cz
XRot 16. března 2011 02:18
Sdílej:

Závod mistrovství světa silničních motocyklů na okruhu v Motegi byl kvůli zemětřesení a tsunami v Japonsku odložen. Původně se měli jezdci vydat na trať v neděli 24. dubna, nově budou bojovat o body 2. října, informoval o tom server Autosportu s odvoláním na Mezinárodní motocyklovou federaci (FIM).

Ničivá katastrofa se sice v pátek závodnímu okruhu vyhnula, ovšem důležitá spojovací cesta z Tokia do Mita byla poškozena. Proto vedení šampionátu závod v Japonsku odložilo. Motocyklisté se v Motegi představí až o prvním říjnovém víkendu, tedy v termínu, kdy mělo MS silničních motocyklů původně v plánu měsíční pauzu mezi Velkou cenou Aragónie a závodem v Austrálii.

Termín Grand Prix Japonska byl změněn i v minulém roce. V Motegi se kvůli sopečnému popelu z Islandu závodilo rovněž až v říjnu, protože jezdci z Evropy se nemohli v dubnu do dějiště závodu přesunout letecky.

Letošní sezona mistrovství světa silničních motocyklů začne tento týden na katarském okruhu Losail, kde se 20. března postaví na start i český závodník Karel Abraham. Brněnský rodák bude premiérově závodit v nejsilnější a nejsledovanější třídě MotoGP. V kubatuře do 125 ccm bude stálým účastníkem talentovaný Jakub Kornfeil.

Kvůli zemětřesení se v Japonsku neuskuteční mistrovství světa v krasobruslení, které mělo začít v pondělí 21. března v Tokiu. Zástupci Mezinárodní bruslařské unie (ISU) nyní uvažují o náhradní variantě, kterou by mohlo být umístění MS do švýcarského Lausanne nebo do italského Turína. Spekuluje se také o tom, že se šampionát bude ve zkrácené podobě konat v Číně nebo Korejské republice.

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.