Zisk společnosti Harley Davidson za třetí čtvrtletí letošního roku překonal očekávání trhu. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.
Čistý zisk výrobce motocyklů ve třetím kvartále vzrostl 88,8 milionu dolarů (1,5 miliardy dolarů; 38 centů na akcii - 6,7 korun), ve srovnatelném období loňského roku Harley Davidson vydělal jen 26,5 milionu dolarů (467 milionů korun).
Po očištění o jednorázové položky dosáhl zisk firmy 40 centů (sedm korun) na akcii, analytici oslovení agenturou Reuters očekávali očištěný zisk na úrovni 35 centů (šest korun) na akcii.
Tržby firmy klesly o dvě procenta na 1,09 miliardy dolarů (19 miliard korun).
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.